a2mobile, Premium Mobile czy może jednak njumobile?

Omówię dziś dwie nowe sieci telefonii komórkowej: a2mobile i Premium Mobile i porównam je z njumobile, z którego aktualnie korzystam.

A2MOBILE

Pamiętacie Aero2, taki wolny internet, ale darmowy? Internet z Aero2 był śmieszny, ale żarty się skończyły. Od początku września śmiga nowa telefonia komórkowa a2mobile.

Wszystko należy do Plusa, więc nie będzie lipy z zasięgiem i sprawami technicznymi.

Wchodzę w a2mobile

Oferta skierowania jest do ludzi młodych. Przekaz reklamowy dobrze dostosowany, ale z samego przekazu się nie wyżyje. Musi być dużo i tanio.

a2-mobile-1

No i jest dużo i tanio. Na razie wystartowali z prepaidem. Kupujemy starter z numerem za 8 zł (można też przenieść numer od innego operatora). Całe 8 zł mamy do wydania na usługi:

 • 18 groszy za minutę rozmów (naliczanie sekundowe)
 • 18 groszy za SMS
 • 18 groszy za 1MB internetu

I przy tym możemy pozostać. Obecnie jest promocja, w której mamy konto ważne 2 lata. Wydzwonisz, to doładowujesz i już.

a2-mobile-4

Ale są też dostępne 3 pakiety. Dwa tańsze niegodne uwagi (zacny za 8 zł i obfity za 19 zł), natomiast pakiet SUTY to brałbym. Dostajemy rozmowy na komórki bez limitu, 10 GB internetu oraz 100 minut na stacjonarne (kto jeszcze rozmawia przez stacjonarny?). 

Pakiet wykupujemy na 31 dni.

Wchodzę w a2mobile

Jest też tajemniczy WiFi Calling. Ściągasz na komórkę aplikację i możesz rozmawiać nawet tam, gdzie nie ma zasięgu sieci komórkowej, ale jest WiFi. Czy to się przydaje? Nie mam pojęcia. Ale jest. Płaci się za to stawki, jak za zwykłe połączenia.

a2-mobile-cennik

A tu jest pełny cennik.

No to chyba niezła oferta, jest? A2mobile przebiło „magiczną” cenę 29 zł, na której zatrzymało się sporo innych ofert. 

Ja w tej chwili jestem w njumobile właśnie za 29 zł (wszystko za darmo + 10 GB internetu), ale nie wykluczam, że spróbuję a2mobile.

Wchodzę w a2mobile

*****

PREMIUM MOBILE

Od razu mogę powiedzieć, że Premium Mobile to bardzo dobra oferta i do tego nowatorska. Każdy nowy operator nie ma wyboru, musi dać coś, czego nie dają inni. Oczywiście najważniejsza jest cena i tu jest dobrze.

Ale najpierw wspomnę o zasięgu. Korzystają z łącz Plusa, więc z zasięgiem nie powinno być problemu.

Mamy trzy rodzaje abonamentu. Oczywiście w każdym przypadku jest umowa na czas nieokreślony (można zrezygnować w ciągu 30 dni).

Freedom 1

W najtańszym abonamencie za 19,9 zł mamy bezpłatne rozmowy na wszystkie komórki i SMSy. Za minutę na stacjonarne i za MMSy płacimy po 29 groszy. Do tego jest 5 GB internetu.

Freedom 2

Wariant pośredni to 24,7 zł. W ramach tego mamy bezpłatne rozmowy na komórki, stacjonarne, SMSy i MMSy. Do tego także 5 GB internetu.

Freedom 3

Kosztuje 29,7 zł. W tym wariancie mamy wszystko za darmo i 10 GB internetu.

premium-mobile-freedom-3

Jeśli nie starcza nam internetu, to możemy dokupić 1 GB za 2,5 zł lub 3 GB za 6 zł.

Nowością jest to, że do każdego abonamentu dostajemy Open Card na rok za darmo. Ta usługa daje nam od 30 do 50% zniżki na usługi gastronomiczne w ponad 1000 restauracjach na terenie całego kraju. Normalnie taka karta kosztuje 199 zł. Jeśli ktoś dużo korzysta z lokali gastronomicznych, to na pewno jest to duży plus.

Teraz minus, który też niestety dotyczy wszystkich abonamentów. Jest opłata aktywacyjna w wysokości 29 zł. Jeśli planujemy się związać z Premium Mobile na dłużej, to nie będzie to miało specjalnego znaczenia. Jeśli jednak lubimy (jak ja) wyszukiwać nowe okazje, to ta opłata może trochę zniechęcać.

PORÓWNANIE DO NJUMOBILE

Porównam Freedom 3 (29,7 zł) do mojego abonamentu w njumobile (39 zł). W mojej ofercie mam wszystko za darmo i standardowo 10 GB internetu. Czyli wychodzi na to, że Premium mobile jest znacznie tańsze. Może tak a może nie. Ja dużo korzystam z internetu, ale nie przekraczam 10 GB. W njumobile jestem już ponad 6 miesięcy. Za z racji stażu w sieci, dali mi dodatkowy transfer – mam teraz 20 GB. To fajnie, ale raczej tego nie wykorzystam. Jeśli weźmiemy pod uwagę opłatę aktywacyjną w Premium Mobile (29 zł), to za 3 miesiące wychodzę na swoje i potem co miesiąc jestem o 9 zł do przodu. 

Pakiet SUTY w a2mobile to dobra oferta (25 zł). Czyli jest trochę taniej niż w Premium Mobile, ale trzeba wziać pod uwagę, że mamy tylko 100 bezpłatnych minut na stacjonarne.

Widać, że nowi gracze starają się podgryzać renomowaną konkurencję. Każdy stara się jakoś utrzymać na rynku. Dwie nowe firmy a2mobile i Premium Mobile zdecydowanie warto polecić.

ps. Oczywiście w Premium Mobile i w a2mobile można skorzystać z nowego numeru lub przenieść swój dotychczasowy od innego operatora.

 

Chcę skorzystać z Premium Mobile

Wchodzę w a2mobile

Dajcie znać w komentarzach, z jakich ofert komórkowych korzystacie.

*****

Zapraszam na:

mobile

Udostępnij na:
 • Facebook
 • Google +
 • Wykop

5 komentarzy

 1. Damian Tolak napisał(a):

  Jestem przy nju mobile, bo jak na razie lepszej oferty nie znalazłem.

 2. Mobilny-Ranking.pl napisał(a):

  … rok później … na dziś zupełnie subiektywnie: Lajt Mobile, Premium Mobile, a2 Mobile – w tej kolejności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
HERBAPOLU, NIE RÓB TEGO!!!

Nikt nie lubi być oszukiwany. Ja też nie lubię. Przykłady takich kłamstw działań marketingowych mamy codziennie na każdym kroku. Co...

Zamknij