Cashback – nowe podejście po zmianiach

Na wnioski z eksperymentu zakupowego przyjdzie nam jeszcze poczekać (startuję w maju). Całość oczywiście opiszę już raczej na nowym blogu, o którym już niedługo.

Tak czy inaczej do eksperymentu nastrajam się już mentalnie, co sprawiło, że przy zakupach zacząłem zwracać uwagę na więcej szczegółów. Poniżej garść spostrzeżeń, które pojawiły się w tym miesiącu.

1. Trzeba teraz mieć świadomość czy w danym sklepie można płacić dwiema kartami za jedne zakupy. To wcale nie jest takie oczywiste. Mam przećwiczone, że w Auchan można (kiedyś musiałem tylko docisnąć kasjerkę) a np. w Lidlu nie można.

Jakie to ma konsekwencje? Ano takie, że mając odpowiednie informacje, możemy sobie zaplanować zachowanie przy kasie. W moim przypadku, jeśli chcę mieć cashback, wchodzi w grę płatność kartą Millennium lub Meritum. Przypomnę, że za każde zakupy kartą do Konta Zarabiającego mamy zwrot 1% (od każdej kwoty), natomiast w Millennium mamy zwrot 3 zł od każdej pełnej setki. 

Jaka jest różnica? Przekonałem się o tym ostatnio w praktyce. Robiłem zakupy w Lidlu i wyszło 180 zł. Przy kasie dowiedziałem się, że nie mogę zapłacić dwiema kartami. Mogę ewentualnie jedną kartą i resztę gotówką, co mnie nie interesuje. Jeśli płatność jedną kartą, to wybrałem Millennium. Za tę transakcję dostanę zwrot 3 zł. Jeśli mógłbym płacić dwiema kartami, to rozbiłbym transakcję na 100 zł i 80 zł. Pierwszą część (100 zł) zapłaciłbym kartą Millennium i dostałbym 3 zł. Drugą część (80 zł) opłaciłbym kartą Meritum. Dostałbym 80 groszy. Niby mała różnica, ale jeśli w pierwszym przypadku dostaję 3 zł a w drugim 3,8 zł, to różnica procentowa jest już widoczna.

Następnym razem w takiej sytuacji poproszę, żeby kasjerka zatrzymała się na 100 zł i rozbiję zakupy na 2 części.

2. Tesco. Płaciłem w kasie samoobsługowej. Nie ma możliwości zapłacić dwiema kartami. Też musiałbym rozbić zakupy na 2 części. W „normalnej” kasie można płacić dwiema kartami, chociaż kasjerka była bardzo zdziwiona i w pierwszym momencie powiedziała, że jeśli transakcja łączona, to tylko karta i gotówka.

3. Auchan – stacja benzynowa. Można płacić dwiema kartami.

Jeśli chcesz być na bieżąco, to polub profil „oszczędzanie pieniędzy” na facebooku.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile kosztuje kąpiel dziecka?

Sprawdziłem, ile kosztuje kąpiel dziecka. "Modelem" był synek, 4 lata. Wiadomo, że inne koszty będą w zależności od wieku (sprawdzę...

Zamknij