CENA PRZY KASIE INNA NIŻ NA PÓŁCE?

Jak często zdarza ci się, że cena na półce obok towaru jest inna niż ta, którą płacisz w kasie? Przy dużych zakupach takich sytuacji nie dostrzegamy, bo nie sprawdzamy w czytniku cen wszystkich produktów, ale jeśli kupujemy np. jedną rzecz, to od razu możemy ogarnąć sprawę.

A co jeśli problem zgłosimy w kasie? Nic. Przecież kasjerka nie może nam obniżyć ceny. Tyle wyszło i już. Może ci tylko wytłumaczyć, że zapomnieli zmienić ceny na półkach czy coś takiego. Takie tłumaczenie nie powinno nam wystarczać. Jeśli na półce jest jakaś cena, to należy to traktować jako ofertę i możemy się domagać od sklepu, żeby za tyle nam daną rzecz sprzedał. Pisał o tym ostatnio Michał Szafrański. On akurat zaskoczył się pozytywnie, a ja miałem zaskoczenie w drugą stronę.

paragonByłem ostatnio w Auchan. To nie były cotygodniowe zakupy z masą składników. Kupowałem jednemu synowi spodnie narciarskie a drugiemu klocki. Nie byłem pewny ceny klocków, więc poszedłem sprawdzić w czytniku. Przy okazji (jakoś tak odruchowo) sprawdziłem cenę spodni. Okazało się, że spodnie były o 10 zł droższe niż na dużym banerze reklamowym przy wieszaku ze spodniami. Poszedłem do kasy i oczywiście musiałem zapłacić więcej. Zaraz potem skierowałem się do punktu obsługi klienta. Przedstawiłem sprawę. Miałem w razie czego zdjęcie. Nie było potrzebne. Pani wysłała kogoś do działu odzieży, żeby sprawdził. Bez problemu przyznali mi rację.

Myślałem, że będą się rzucać, ale wszystko było grzecznie. Wystarczyłoby przecież, żeby każda taka sytuacja była przez klientów zgłaszana do Inspekcji Handlowej, a to by już dla sklepu nie było takie przyjemne.

Zapraszam na:

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
TANIE GOLENIE

Dziś będzie o goleniu. Interesuje nas oczywiście tanie golenie, no i dodajmy - golenie tego, co mamy na twarzy, czyli...

Zamknij