DROŻSZA WÓDKA

Temat jak najbardziej świąteczny, no bo przecież święta po polsku to żarcie i wóda. O samych świętach i żarciu w kolejnych notkach. Teraz skupimy się na wódzie.

Prezydent Komorowski raczył podpisać projekt budżetu na 2014 r. Konsumenci wyrobów spirytusowych raczej nie powinni być zadowoleni, bo akcyza na alkohole wysokoprocentowe robi się coraz bardziej wysokoprocentowa – rośnie o 15%. Jeśli teraz butelka wódki kosztuje około 18 zł, to do tej pory akcyza w tej cenie wynosiła ok. 10 zł. Teraz mamy więc do tej ceny dodatkowe 1,5 zł. 

Niby nic, ale dla pijących powód do płaczu. W ostatnich dniach roku gorzelnie pracują pełną parą, ale i tak nie dają rady z zamówieniami. Hurtownicy i sklepy wiedzą, że starą akcyzą objęte są jeszcze wyroby, które w 2013 opuszczą fabrykę. Tradycyjnie więc zarobią handlowcy, bo kupią jeszcze po starych cenach, a sprzedadzą, dodając sobie akcyzę, która nie pójdzie do budżetu, a do ich kieszeni.

joga

Tradycyjnie zyski dla budżetu będą niższe od szacowanych i przybędzie własnej produkcji. Oby jednak było mniej osób ćwiczących jogę (zdjęcie).

*****

Zapraszam na facebook – oszczędzanie pieniędzy. Zapisz się też na listę mailingową, żeby otrzymywać info o nowych notkach.

Zajrzyj też na mój drugi blog oszczędzanie w banku, gdzie piszę  o rodzajach pożyczek pozabankowych.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
POŻYCZKI CHWILÓWKI

Przygotowania do świąt wymagają poświęcenia im energii, czasu oraz pieniędzy. Niestety, zakupienie składników wszystkich wigilijnych potraw czy dojazd do rodziny...

Zamknij