JAK PŁACIĆ MNIEJ ZA BENZYNĘ

Skoro jesteśmy już przy temacie oszczędnej jazdy, to warto przypomnieć parę bankowych sposobów na niższą cenę benzyny.

Dziś o tym, jak płacąc kartą, uzyskać zwrot części wydatków za benzynę.

Korzystam (lub korzystałem) ze zwrotu za zakup benzyny z następujących banków:

a) Meritum Bank
Bank zwraca co miesiąc 1% kwoty wydanej kartą (m.in. za zakupy benzyny). Kilka miesięcy temu zamknąłem konto w Meritum, bo jednak ten 1%, to zdecydowanie za mało . Miesięczny limit zwrotu to 30 zł. Po spełnieniu odpowiednich warunków konto i karta są bezpłatne. Więcej o cashbacku w Meritum Banku.

b) Millennium Bank
Bank zwraca 3 złote za każde 100 zł wydane m.in. na benzynę. Uwaga. Jeśli kupimy benzynę za 99 zł, nie dostaniemy nic. Jeśli kupimy za 199 zł, to dostaniemy 3 zł. Miesięczny limit zwrotu to 50 zł. Po spełnieniu odpowiednich warunków konto i karta są bezpłatne. Z tej opcji korzystam regularnie.  Więcej o cashbacku w Millennium Banku.

Oczywiście, jeśli tankuję na stacji Tesco czy Makro, to dodatkowo wykorzystuję rabaty (5 gr. za litr lub 3 gr. za litr). W Tesco dostaję kupon zniżkowy na 5 gr. / litr za zakupy (co najmniej 100 zł) dokonane w sklepie, a w Makro mam zniżkę za samo posiadanie zwykłej karty Makro.

dłoń

c) Getin Bank
Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Korzystam od kilku miesięcy i szczerze polecam. Do konta Getin UP należy wybrać tzw. „kartę paliwową” (Master Card pay pass). To jedyny spośród zwrotów bankowych zwrot konkretnej kwoty. Za zakupy na stacjach benzynowych kartą do konta Getin UP dostajemy zwrot w postaci różnicy między średnią ceną ceną benzyny 95 (podawana na paliwa.pl) a kwotą 3,95 zł. Miesięczny zwrot dotyczy kwoty do 60 zł i łącznego tankowania do 30 litrów. Bardzo łatwo jest spełnić warunki, żeby konto i karta były bezpłatne – zakupy miesięczne na min. 300 zł. Nie ma żadnych innych warunków typu wpłata pensji czy określona ilość transakcji w miesiącu.

Czyli załóżmy, że średnia cena w danym miesiącu to 5,3 zł. Tankujemy w całym miesiącu np. 40 litrów. Do zwrotu liczy się 30 litrów. Różnica między kwotą średnią 5,3 zł a kwotą bazową 3,95 zł to 1,35 zł. Wychodzi na to, że dostajemy zwrot 30 x 1,35 zł = 40,5 zł. W praktyce co miesiąc dostaję trochę więcej 43-48 zł.

Jeśli chcesz założyć konto Getin UP z kartą (Master Card pay pass), która daje najlepszy zwrot za benzynę, kliknij TU.

Zmieniając temat, ale tylko trochę, jestem teraz na etapie robienia porządków w kontach. Zlikwidowałem już Konto Osobiste z Premią w BGŻ, które zostało zastąpione przez znacznie lepsze Konto Godne Polecenia w BZWBK. Z powyższego tekstu wynika, że warto też się będzie pożegnać z Kontem Zarabiającym w Meritum Banku i zastąpić je Getin UPem w Getin Banku. Cashback 1% w Meritum jest jednak za mały, żeby po to utrzymywać konto. Co prawda Konto Zarabiające jest bezpłatne po spełnieniu warunków (miesięczna wpłata 2000 zł, obrót kartą 200 zł), ale jednak utrzymywanie kolejnego konta zawsze jest jakimś obciążeniem (trzeba śledzić zmiany, pamiętać o spełnianiu warunków).

Niezagrożone jest Dobre Konto w Millennium. Wygląda na to, że kartą do Dobrego Konta będę robił zakupy w sklepach spożywczych i hipermarketach (zwrot 3 zł za każde 100 zł wydane) a Getin UP posłuży mi do zakupów benzyny.

Jeszcze raz zapraszam do zakładania konta Getin UP oraz tradycyjnie na facebook – oszczędzanie w banku. Na moim drugim blogu znajdziesz informacje, jak prosto zdobyć 700 zł.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
OSZCZĘDZANIE BENZYNY POZA MIASTEM

Sprawdzałem w różnych sytuacjach zużycie benzyny poza miastem. Lubię jeździć oszczędnie, więc próbowałem, co się najbardziej opłaca.  Z moich obserwacji...

Zamknij