Jak zaplanować swoją przyszłość finansową na 10 lat? Z pomocą przychodzi najnowsza aplikacja Finarchy.com

To mój pierwszy wpis sponsorowany. Pamiętajcie, nie zamieszczam tego, co mi się nie podoba. Co prawda Finarchy nie testowałem, ale już niedługo będę miał smartfon i może coś popróbuję. Póki co poczytajcie i zobaczcie, że wygląda to całkiem nieźle.

wpis sponsorowany

Jak pokazują badania, przeciętny Polak oszczędza jedynie na krótki czas – najczęściej z miesięcznym wyprzedzeniem. Tymczasem reforma emerytalna powinna skłonić większość z nas do zmiany swoich przyzwyczajeń. Tak naprawdę  powinieneś pracować do 67 roku życia i odkładać na emeryturę, licząc, że coś kiedyś dostaniesz…Tylko czy oczekiwanie na lepsze czasy finansów publicznych pozwoli nam na spokojne życie? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. Już dziś natomiast wiadomo, że najbezpieczniejszą formą jest przełączenie się w tryb oszczędzania, w myśl zasady „najpierw płać sam sobie”. 

A zatem, jak nauczyć się oszczędzać i skąd brać motywację? Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, ułatwiające zarządzanie finansami osobistymi. Na rynku pojawiła się aplikacja webowa oraz mobilna Finarchy.com, która pomoże uporać się z problemem wyciekających pieniędzy z naszego budżetu domowego. Ponadto, dzięki modułowi analizy wydatków, pokaże gdzie warto poszukać oszczędności. Motywem jej powstania był sprzeciw wobec zastanej rzeczywistości oraz nieuzasadnionej konsumpcji.

Twórcy aplikacji tak oto definiują Finarchy.com: „Aplikacja oferuje użytkownikom kompleksowe zarządzanie finansami osobistymi. Usługa realizuje koncepcję holistycznego zarządzania dobrobytem w długiej perspektywie, opierającą się na innowacyjnej koncepcji obiektów, stanowiących źródła wpływów i wydatków użytkowników”.

Jakie są atuty aplikacji?

Zaletą jest możliwość tworzenia zaawansowanych i złożonych analiz, poprzez przypisywanie zasobów do osób i w ten sposób  pośrednio do poszczególnych transakcji. Co ciekawe, zasoby można przyporządkować zarówno do pojedynczych, jak i wielu osób.

Ważną funkcją aplikacji jest również planowanie przyszłości w zakresie wpływów, wydatków oraz wartości majątku netto użytkownika. Główną rolę odgrywa w tym wypadku moduł  „linii życia”, który umożliwia m.in. obserwowanie konsekwencji podejmowanych decyzji. Przykładowo aplikacja pokaże jak zmiana formy zatrudnienia wpłynie na bieżące wpływy. Pomoże również zaplanować zakup nieruchomości czy sprzedaży samochodu za kilka lat. Dodatkowo, istnieje możliwość zwiększenia zakresu analiz poprzez przypisanie kolejnych zasobów do algorytmów.

scr1

Tym, co wyróżnia aplikację jest możliwość określenia wartości netto majątku użytkownika. W aplikacji występują obiekty nazwane „zasobami”, którym można przypisać określoną wartość. Wartość ta może być obliczana i oszacowana na podstawie parametrów zasobów określonych przez użytkownika. Aplikacja umożliwia również dodawanie kolejnych zasobów i określanie dla nich algorytmów, wyliczających plany budżetów przypisane do tego zasobu oraz wartość samego zasobu w czasie.

screen2

Z pomocą Finarchy.com można także dokonać analizy obserwacji decyzji życiowych. Aplikacja przedstawia konsekwencje różnych działań i decyzji, a także związków przyczynowo – skutkowych. Dzieje się tak dzięki powiązaniu przepływów z zasobami, a docelowo przez specjalne analizy scenariuszowe.

scr2Aplikacja pozwala na monitorowanie wszystkich kosztów i przychodów związanych z danym zasobem. Zasoby to nic innego jak aktywa i pasywa użytkownika, a zatem mieszkanie, samochód, kredyt hipoteczny itp. Parametry tych zasobów kształtują transakcje np. od wysokości kredytu i jego oprocentowania zależy wysokość miesięcznej raty.

screen4

Na koniec wypada wspomnieć, że aplikacja miała swoją premierę zaledwie kilkanaście dni temu. Z tego też względu pewne funkcje wymagają jeszcze udoskonalenia. Uwagi te dotyczą m.in. dopracowania szaty graficznej oraz zasobów pod względem algorytmów wyliczających budżety i wartość zasobów w czasie. Pomimo tego,  aplikacja Finarchy.com ma duży potencjał i zapowiada się niezwykle ciekawie. Więcej informacji na stronie: www.finarchy.com

 

Etykieta_PZ04

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop