NIE DAJ SIĘ ZROBIĆ W BANANA

banany

Dziś takie drobne usprawnienie zakupów w Tesco. Wiem, że nie w każdym Tesco to działa, bo mimo pozornego podobieństwa, tak naprawdę regały z bananami wyglądają w różnych sklepach różnie. 

Tak, wpis będzie o bananach. I nie ma co się śmiać, bo sprawa jest poważna. Parę razy już pisałem, że jestem entuzjastą wieczornych/nocnych zakupów. Tzn. może entuzjastą nie jestem, ale po prostu wcześniej się nie da – wychodzę dopiero ok. 21.00, jak dzieci już śpią. Lubię robić zakupy późno, bo generalnie łatwiej się poruszać po mieście (Warszawa) i w sklepach też jest mniej ludzi. Co prawda mniej jest też czynnych kas, ale tragedii (z wyjątkiem dni przed świętami) nie ma.

Problem związany z późnymi zakupami to częste braki w zaopatrzeniu. I to nie dotyczy tylko Tesco. Spotykam się z tym wszędzie. Dziś skupię się na stoisku owocowo-warzywnym. Na tym stoisku w późnych godzinach w różnych sklepach bywa już tylko pobojowisko. Może na zdjęciu powyżej tego nie widać, ale wierzcie mi – nie ma z czego wybrać.

banany

Skoro wpis ma być o bananach, to bananów od 22.00 przeważnie nie ma, albo pozostaje już tylko to, czego nikt wcześniej nie chciał już kupić. Puste półki zastaję w zasadzie zawsze wieczorami i wiele razy po prostu bananów nie kupowałem.

Ale, ale, pewnego razu zwróciłem uwagę, że pod półkami są jakieś niepozorne szuflady. Szuflady jak szuflady. Co z tego, skoro bananów nie ma. Ale podchodzę bliżej, jeszcze bliżej, no i moim zdumionym oczom ukazuje się widok, który od razu rozwesela twarz. Życie staje się piękniejsze, a wieczorne zakupy nabierają sensu.

banany

No i oceńcie sami,fajne odkrycie, prawda? W szufladach pod półkami z resztkami jest kilka kartonów z niewypakowanym towarem. Wszystko świeżutkie (to oczywiście pojęcie względne), tzn. jeszcze nierozpakowane.

Kto wie, ile jeszcze tajemnic (także tych mrocznych) skrywają alejki hipermarketów?

*****

Zapraszam na facebook – oszczędzanie pieniędzy. Zapisz się też na listę mailingową, żeby otrzymywać info o nowych notkach.

Zajrzyj też na mój drugi blog oszczędzanie w banku i zobacz ofertę lokat w SBR Banku.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
LIDL – SHELL – PROMOCJA NA WIĄZANE ZAKUPY

Od 7 października mamy kolejną promocję na sprzedaż wiązaną Shell-Lidl. Tym razem w wersji Lidl-Shell. Powiem od razu, że kiedyś...

Zamknij