TELEFON KOMÓRKOWY – Z JAKIEJ OFERTY SKORZYSTAĆ?

Przygotowuję notkę na temat operatorów komórkowych. Trochę nam się tego nazbierało. Są abonamenty, karty, mixy. Jest mnóstwo firm. Na początku porównanie było dosyć proste – była Idea (teraz Orange), Plus i Era (teraz T-mobile). Potem na rynek wszedł Play i mocno zawirowało, rozpoczęła się walka, bo Play zaczął mocno odstawać na plus ze swoimi ofertami w stosunku do w miarę równych ofert pozostałych operatorów.

Każdy z operatorów ma różne oferty. Dodatkowo są operatorzy wirtualni, którzy dzierżawią łącza od czterech największych firm.

jackie chanPonad rok temu rynkiem zatrząsł nju mobile (tańsza marka Orange). W zasadzie z dnia na dzień jako odpowiedź powstał Red Bull Mobile (należący do Play).

Miesiąc temu zmieniłem operatora i będę jeszcze obserwował, czy to był dobry krok.

Ofert jest tyle, że nie byłem w stanie wszystkich prześledzić. Ale może przy okazji wypowiedzą się czytelnicy. Z jakich ofert korzystacie? Co jest w tych ofertach szczególnego np. dodatkowe bonusy za doładowanie, jakieś transakcje wiązane, może długi czas funkcjonowania numeru mimo braku doładowania?

Napiszcie, co Was przyciągnęło właśnie do tej oferty a nie innej?

Spróbuję poskładać to wszystko w jakąś całość i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Może uda nam się wyodrębnić najlepsze oferty w danych segmentach np. dla tych, co dużo SMSują albo dużo korzystają z internetu przez komórkę.

Piszcie.

****

Zapraszam na facebook – oszczędzanie pieniędzy. Zapisz się też na listę mailingową, żeby otrzymywać info o nowych notkach.

Zajrzyj też na mój drugi blog oszczędzanie w banku, gdzie piszę, o lokacie 5% na 3 miesiące.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

2 komentarze

  1. jatsek napisał(a):

    Wkradł się mały błąd – Red Bull Mobile należy do P4. Po zakończeniu umowy w Play dla firm (no limit rozmowy + sms za 36zł) przechodzę na abonament w RBM. Umowa na czas nieokreślony ma duże zalety. Podpisując obecną umowę nie potrzebowałem pakiety danych, międzyczasie zmieniłem tel na taki w którym da się korzystać z internetu. Okazało się, że w moim abonamencie nie mogę dokupić żadnego mniejszego pakietu danych tylko tzw ‚bezpieczny internet’ gdzie za 10 mega płaci się 7zł, a za 1,5 giga 18. Play okazał się bardzo mało elastyczny. Przy ofercie na kartę lub abonamencie z miesięcznym okresem wypowiedzenia nie musiałbym się męczyć z obecnym abo jeszcze przez pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
OSZCZĘDZANIE PIENIĘDZY – BANKI

Oszczędzanie pieniędzy w banku to główny temat mojego głównego blogu konto-lokata.pl. Tym razem na oszczedzanie-pieniedzy.pl podsumujemy sobie krótko, jak można...

Zamknij