TESCO – ZAMÓW I ODBIERZ

Piszę ostatnio trochę o Tesco, ale nie dlatego, że mi za to płacą, tylko po prostu sporo się dzieje. Staram się jak najwięcej zamawiać przez Internet, o ile zaoszczędzi to mój czas i pieniądze. Takie są m.in. założenia eksperymentu zakupowego. Niedługo raport z maja. W maju…nie zrobiłem zakupów spożywczych przez Internet ani razu. Niestety wybór w internetowym Tesco i Auchan niezmiennie jest kiepski, ale próbuję. Zamawiałem dziś przez Internet zakupy w Tesco Ezakupy.

Same zakupy jeszcze opiszę, natomiast chciałbym zwrócić uwagę na nową opcję  realizacji zakupów. Wprowadzono możliwość zamawiania przez Internet z odbiorem osobistym w sklepie

Rozumiem, że to taki eksperyment. Zobaczymy czy się przyjmie. Może znajdą się osoby bardzo zapracowane, które nie mają czasu na zakupy stacjonarne (mi przeważnie zakupy w Tesco zajmują z dojazdem ok. 2 godziny), a jednocześnie akurat przejeżdżają koło sklepu i mogą odebrać skompletowane zamówienie.  

Po wybraniu towarów na stronie internetowej, wybieramy „Zamów i odbierz”. System, mając nasze miejsce zamieszkania, sam wybiera nam sklep, w którym możemy odebrać zakupy. Wiem, że chcieli pomóc, ale mi wygodniej przejechać się akurat do innego Tesco, a nie ma możliwości zmiany. To pierwszy minus, ale pewnie nie dla każdego.

Czas odbioru zakupów wyznacza się wg dwugodzinnych okienek czasowych, tak jak w przypadku zakupów z dostawą. Odbiór, w zależności od sklepu odbywa się w Punkcie Obsługi Klienta lub na parkingu.

Koszt przygotowania zakupów to 48 groszy.

Myślicie, że to może chwycić?

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *