WARSZAWA – GDZIE KUPIĆ KWIATY W NOCY?

Dziś znów notka dla mężczyzn, chociaż może nie tylko. Krótko i konkretnie. Wyobraź sobie, że jutro jest Dzień Kobiet. O masz, naprawdę jest Dzień Kobiet. I to już za chwilę. Wypadałoby jakieś kwiaty kupić czy coś. Takie sytuacje się zdarzają.

Kobiety, jako częste organizatorki kwiatów na różne okazje też mogą stanąć przed pewnym dylematem – jest późno, a kwiaty są potrzebne na rano, bo rano wszędzie będzie oblężenie i nie ma czasu. Dzieci trzeba do szkoły zaopatrzyć w obowiązkowy bukiet dla „pani”. Dobrze, że w tym roku 8 marca jest w sobotę:)

Co robimy?

Mam szczęście mieszkać w Warszawie, gdzie są kwiaciarnie całodobowe. Są też różne poczty kwiatowe. No ale bez przesady, to jest blog o oszczędzaniu a nie o tym, jak wydać jak najwięcej.

Jest już w miarę ciepło, więc w wielu miejscach kwiaty można kupić na ulicy. W mojej okolicy (Mokotów) jest kilka takich miejsc, z których ostatnie jest zamykane około godz. 22.00. Pod względem jakości kwiatów oraz możliwości dekoracji takie miejsca już nie ustępują kwiaciarniom. Co prawda nie kupimy tam raczej jakiegoś ekskluzywnego gatunku, ale wybór jest bardzo duży, a ceny 2x niższe. O poczcie kwiatowej już nie wspominam.

jackie chan

Jeśli przegapiliśmy wieczór, to nic straconego. Oczywiście kwiaciarnię omijamy (chyba że mamy blisko i nie opłaca się jechać na drugi koniec Warszawy) i kierujemy się do takich punktów na ulicy, które są czynne całą dobę.


Znam dwa takie. Pierwszy jest przy Hali Mirowskiej. To prawdziwe zagłębie kwiatowe. Jedna z budek na pewno będzie zawsze czynna. Druga lokalizacja to Aleja Krakowska przy skrzyżowaniu z Łopuszańską, na przeciwko Lidla. A jeśli już jesteśmy nad ranem na Okęciu, to warto wpaść na giełdę kwiatową na Bakalarskiej. Jeśli potrzebujemy dużo, to tam nieźle się zaopatrzymy i bardzo tanio (o 10 rano już nie ma co jechać, bo handlarze się składają).

Macie jeszcze jakieś namierzone lokalizacje. Jak to jest w innych miastach?

****

Zapraszam na facebook – oszczędzanie pieniędzy. Zapisz się też na listę mailingową, żeby otrzymywać info o nowych notkach.

Zajrzyj też na mój drugi blog oszczędzanie w banku, gdzie piszę o kryteriach wyboru konta bankowego.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

1 Response

  1. Lena napisał(a):

    Mamy euroflorist, gdzie mozna zamowic o kazdej porze i chyba z dowolnego miasta czy miasteczka. w ogole, teraz maja tam konkurs razem z portalem tanio.co i mozna wygrac 3 bony na bukiety za stowke, calkiem spore musza byc za taka kwote, nie wiem czy wystartuje ale brzmi ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
PIT ZA 2013 ROK

Dziś oszczędzimy sobie trochę pieniędzy, a jeśli nie pieniędzy, to przynajmniej nerwów. Większość z nas składa roczne zeznanie podatkowe na...

Zamknij