PREMIUM MOBILE – NOWA MARKA TELEFONII KOMÓRKOWEJ

Szczęścia wśród operatorów komórkowych co chwilę szuka nowy gracz. Dopiero co pisałem o a2mobile, a już mam możliwość opisać kolejną nowość – Premium Mobile.

O a2mobile przeczytacie w poprzedniej notce, a teraz czas na Premium Mobile, które na końcu porównam do njumobile w abonamencie, z którego korzystam.

Od razu mogę powiedzieć, że Premium Mobile to bardzo dobra oferta i do tego nowatorska. Każdy nowy operator nie ma wyboru, musi dać coś, czego nie dają inni. Oczywiście najważniejsza jest cena i tu jest dobrze.

Ale najpierw wspomnę o zasięgu. Korzystają z łącz Plusa, więc z zasięgiem nie powinno być problemu.

Mamy trzy rodzaje abonamentu. Oczywiście w każdym przypadku jest umowa na czas nieokreślony (można zrezygnować w ciągu 30 dni).

Freedom 1

W najtańszym abonamencie za 19,9 zł mamy bezpłatne rozmowy na wszystkie komórki i SMSy. Za minutę na stacjonarne i za MMSy płacimy po 29 groszy. Do tego jest 5 GB internetu.

Freedom 2

Wariant pośredni to 24,7 zł. W ramach tego mamy bezpłatne rozmowy na komórki, stacjonarne, SMSy i MMSy. Do tego także 5 GB internetu.

Freedom 3

Kosztuje 29,7 zł. W tym wariancie mamy wszystko za darmo i 10 GB internetu.

premium-mobile-freedom-3

Jeśli nie starcza nam internetu, to możemy dokupić 1 GB za 2,5 zł lub 3 GB za 6 zł.

Nowością jest to, że do każdego abonamentu dostajemy Open Card na rok za darmo. Ta usługa daje nam od 30 do 50% zniżki na usługi gastronomiczne w ponad 1000 restauracjach na terenie całego kraju. Normalnie taka karta kosztuje 199 zł. Jeśli ktoś dużo korzysta z lokali gastronomicznych, to na pewno jest to duży plus.

Teraz minus, który też niestety dotyczy wszystkich abonamentów. Jest opłata aktywacyjna w wysokości 29 zł. Jeśli planujemy się związać z Premium Mobile na dłużej, to nie będzie to miało specjalnego znaczenia. Jeśli jednak lubimy (jak ja) wyszukiwać nowe okazje, to ta opłata może trochę zniechęcać.

Jak to się ma do njumobile?

Porównam Freedom 3 (29,7 zł) do mojego abonamentu w njumobile (39 zł). W mojej ofercie mam wszystko za darmo i 10 GB internetu. Czyli wychodzi na to, że Premium mobile jest znacznie tańsze. Może tak a może nie. Ja dużo korzystam z internetu, ale nie przekraczam 10 GB. W njumobile jestem już 5 miesięcy. Za miesiąc w ramach programu lojalnościowego podwoją mi transfer – będę miał 20 GB. To fajnie, ale raczej tego nie wykorzystam. Jeśli weźmiemy pod uwagę opłatę aktywacyjną w Premium Mobile (29 zł), to za 3 miesiące wychodzę na swoje i potem co miesiąc jestem o 9 zł do przodu. Chyba się przekonałem. Czas na zmiany:) 

ps. Oczywiście w Premium Mobile można skorzystać z nowego numeru lub przenieść swój dotychczasowy od innego operatora.

Chcę skorzystać z Premium Mobile

Dajcie znać w komentarzach, z jakich ofert komórkowych korzystacie.

*****

Zapraszam na:

Udostępnij na:
 • Facebook
 • Google +
 • Wykop

2 komentarze

 1. Rodzina Na Kredyt napisał(a):

  Od maja 2017 zostanie mi 7 ostatnich doładowań w mix-plusie i zastanawiam się, aby wtedy poszukać nowego operatora. Nielimitowane rozmowy + płatne smsy za 40 zł (z telefonem) wypadają słabo przy takich opisywanych ofertach. Nowy telefon mam zamiar kupić w okolicy świąt lub tuż po (wietrzenie magazynów czy coś 😉 )

  • Piotr Górnicki napisał(a):

   Przy tych różnych nowych ofertach np. njumobile, red bull mobile itp. te stare umowy na rok czy dwa w ogóle nie mają racji bytu. Telefon kupiłem na allegro i bez żadnego ryzyka, bo w sklepie danej marki. Od tego czasu przez ponad rok 2 razy zmieniłem operatora. Wolność:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
3% ZWROTU ZA ZAKUPY PALIWA i 1% ZWROTU ZA INNE ZAKUPY

Santander raczej niczym nas nie zadziwia. Czasem korzystam tam z lokat, ale nigdy nic poza tym. Ale jest propozycja, z...

Zamknij