OSZCZĘDZANIE NA BENZYNIE – TAŃSZA BENZYNA

O oszczędzaniu benzyny już pisałem, ale o tym można bez końca. Dziś od innej strony.

Przeważnie porady dotyczące oszczędzania benzyny polegają na wyliczeniu różnych reguł dotyczących oszczędnej jazdy. Czyli wiadomo – nie szaleć, sprawdzić ciśnienie w oponach, zrzucić zbędny bagaż i takie tam. To wszystko jest bardzo ważne i sam staram się do tych wskazówek stosować.

Mało jednak znalazłem informacji o tym, jak najtaniej kupić benzynę, a przecież różnice w cenach tego samego rodzaju paliwa na różnych stacjach sięgają kilkudziesięciu złotych. Wyobraż sobie, że dziś cena benzyny 95 na stacji przy Auchan w Bielsku-Białej to 5,02 zł a na BP w Warszawie 5,45 zł. Jeśli tankowałbym do pełna swój samochód (Kia Venga, 40 litrów), to w pierwszym przypadku zapłaciłbym 200,8 zł a w drugim 218 zł. Wychodzi różnica 17,2 zł. Za to na tej tańszej stacji mogę kupić prawie 3,5 l benzyny, co przekłada się na 50 darmowych kilometrów jazdy. To już nie jest mało:)

Ceny benzyny można sobie przykładowo sprawdzić na cenypaliw.pl czy cenapaliw.pl. Są tam informacje przekazywane przez użytkowników tych portali. Niestety bywa, że ceny nie są z danego dnia tylko np. sprzed 2 dni, a to potrafi być spora różnica. Trzeba te dane traktować więc czysto orientacyjnie. Często korzystam ze stacji benzynowej na Auchan. Na stronie Auchan można sprawdzić ceny każdej z ich stacji. Gdybym wcześniej sprawdził, uniknąłbym sytuacji, którą wcześniej opisywałem.

Jeśli miałbym jakiekolwiek wątpliwości co do jakości benzyny, to raczej obawiałbym się małych, niezrzeszonych stacji. Większe sieci nie mogą sobie pozwolić na „chrzczenie” paliwa czy podmianę oleju napędowego na olej opałowy. Są systemy kontroli, które to uniemożliwiają. Od lat tankuję głównie na stacjach przy Auchan, Tesco oraz Neste24 i nigdy nie miałem wrażenia, że coś jest nie tak.

A czy Ty miałeś jakieś przygody z jakością benzyny? Nie mam na myśli nalania niewłaściwego rodzaju paliwa do baku:)

No ale przejdżmy do bardziej zaawansowanych form tańszego kupna benzyny. Pewnie jest tego więcej. Ja opiszę te, które znam, stosuję, bądż planuje zastosować, bo mi odpowiadają.

1. Rabaty na stacjach przy sklepach.
Korzystam czasem w ten sposób z rabatu na stacji przy Tesco i Makro.

a) Tesco 
Za zakup w Tesco powyżej 100 zł dostajemy kupon upoważniający nas do zatankowania 5 groszy taniej za litr. Kupon jest ważny 3 miesiące.  Szału nie ma, bo za moje maksymalne tankowanie (40 litrów) oszczędzę 40 l. x 0,05 zł = 2 zł. Dwa złote to też coś, ale uwaga – ceny na stacjach Tesco często nie są zbyt atrakcyjne w porównaniu chociażby z cenami benzyny na stacjach Auchan. Z drugiej strony będąc przy Tesco, nie będziemy specjalnie jechać na drugi koniec miasta do Auchan, bo tam jest kilka groszy taniej.

b) Makro
W Makro bywam rzadko, ale czasem przy okazji zatankuję. Dla posiadaczy zwykłej karty dają 3 grosze rabatu. Czasem dzięki temu rabatowi wychodzi cena najniższa w okolicy.

2. Cashback za zakup benzyny. 
Kupujemy benzynę i po podsumowaniu miesiąca otrzymujemy procentowy lub kwotowy zwrot.

a) Meritum Bank.
Jeszcze kilka miesięcy temu był tu zdecydowanym. Zwracali 4% za zakupy paliwa. Teraz już tylko 1%, ale jeszcze czasem z tego korzystam. Miesięczny limit zwrotu to 30 zł. Po spełnieniu odpowiednich warunków konto i karta są bezpłatne. Więcej o cashbacku w Meritum Banku.

b) Millennium Bank
Do niedawna można było otrzymać zwrot 3% m.in. za zakup benzyny. Teraz są to 3 złote za każde wydane 100 zł. Więc jeśli kupimy benzynę za 99 zł, nie dostaniemy nic. Jeśli kupimy za 199 zł, to dostaniemy 3 zł. Miesięczny limit zwrotu to 50 zł. Po spełnieniu odpowiednich warunków konto i karta są bezpłatne. Więcej o cashbacku w Millennium Banku.

Czasem zdarza mi się, że jeśli rachunek na stacji wyniesie np. 150 zł, to żeby zoptymalizować zwrot, 100 zł płacę kartą Millennium (zwrot 3 zł) a 50 zł kartą Meritum (zwrot 50 groszy). Oczywiście, jeśli tankuję na stacji Tesco czy Makro, to dodatkowo wykorzystuję wspomniane wcześniej rabaty (5 gr. za litr lub 3 gr. za litr).

c) Getin Bank
Na koniec mój faworyt. Jeszcze nie korzystam, ale planuję założyć konto i używać aktywnie karty. To jedyny spośród zwrotów bankowych zwrot konkretnej kwoty. Za zakupy na stacjach benzynowych kartą do konta Getin UP dostajemy zwrot w postaci różnicy między średnią ceną ceną benzyny 95 (podawana na paliwa.pl) a kwotą 3,95 zł. Miesięczny zwrot dotyczy kwoty do 60 zł i łącznego tankowania do 30 litrów. Bardzo łatwo jest spełnić warunki, żeby konto i karta były bezpłatne – zakupy miesięczne na min. 300 zł

Czyli załóżmy, że średnia cena w danym miesiącu to 5,3 zł. Tankujemy w całym miesiącu np. 40 litrów. Do zwrotu liczy się 30 litrów. Różnica między kwotą średnią 5,3 zł a kwotą bazową 3,95 zł to 1,35 zł. Wychodzi na to, że dostajemy zwrot 30 x 1,35 zł = 40,5 zł.

Jeśli chcesz założyć konto Getin UP z kartą (Master Card pay pass), która daje najlepszy zwrot za benzynę, kliknij TU.

Masz ciekawe sposoby na oszczędzanie benzyny/oszczędzanie na benzynie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach oraz na facebook – Oszczędzanie Pieniędzy.

Udostępnij na:
 • Facebook
 • Google +
 • Wykop

4 komentarze

 1. Lixen napisał(a):

  Jeszcze mi się nie zdażyło, żeby rabaty ze sklepu (u nas Lidl) i tankowanie na stacji te rabaty obsługujące (Shell)
  wyszlo taniej niz tankowanie na Bliskiej.
  Shell 5,56 (rabat z lidla 10-15gr)
  Bliska 5,32pln/l

  • Piotr Górnicki napisał(a):

   Lidl z Shellem miewali różne oferty, ale wydaje się, że coraz słabsze. Kiedyś skorzystałem, kiedy to było naprawdę opłacalne (dobry rabat + mam stację przy samym sklepie). Generalnie miałem na myśli stacje tej samej marki co sklepy, czyli Tesco lub Auchan. Ceny Auchan przeważnie są najniższe w Warszawie (z małymi wyjątkami). Poza tym fajnie jest, kiedy możemy zrobić zakupy i jeszcze na miejscu tanio zatankować zamiast gdzieś daleko jechać, szukając benzyny tańszej o 3 grosze:)

   • Lixen napisał(a):

    moze i tak, mi akurat najbardziej pasuje „bliska” po drodze do domu (20 km od koszalina) w koszalinie staram sie nie tankowac wogole bo na stacjach tej samej sieci (bliska) jest +5-6 gr różnicy.

    • Piotr Górnicki napisał(a):

     No właśnie – jak najtaniej i jednocześnie po drodze. Jeśli generalnie orientujemy się, gdzie jest tanio, to możemy sobie dobrze zaplanować tankowanie.

     Ja np. bardzo rzadko bywam w Łodzi, ale jak już jestem, to wiem, że tam zatankuję, bo mam gwarancję, że albo na stacji Auchan, albo na Neste24 będzie taniej niż w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
OFERTY 29 ZŁ ZA ABONAMENT – NJU MOBILE, RED BULL MOBILE, HEYAH

Sporo się ostatnio mówi o rewolucyjnej ofercie nju mobile oraz reakcji konkurencji w postaci Red Bull Mobile czy nowej oferty Heyah....

Zamknij