WYMIANA WALUT ONLINE

Ja to człowiek taki trochę nienowoczesny jestem. Kantor kojarzy mi się głównie z punktem stacjonarnym. Tymczasem wymiana walut przez internet jest znacznie wygodniejsza. Pozostaje kwestia spreadu (różnicy między ceną kupna i sprzedaży). Jesteśmy przyzwyczajeni do sytuacji, gdzie w bankach jest drogo, a w kantorach jest tanio. Tymczasem w kantorach internetowych np cinkciarz.pl jest i tanio i jeszcze wygodnie. A jeśli jeszcze kantor należy do banku (np. kantor Alior Banku) lub spokrewnionej firmy (np. Rkantor), to już naprawdę dobrze.

Przetestowałem cinkciarza, kantor Aliora i Rkantor. Dziś opiszę ten trzeci. Po tych i innych przykłądach zobaczyłem, że wymiana walut online kwitnie.

Wiecie, nie podoba mi się wygląd mojej strony. To się niedługo zmieni. Natomiast są takie strony, które przyciągają swoim designem. Taki właśnie jest Rkantor. 

Na początek jedna uwaga. Jeśli będziecie szukać tego kantoru w internecie, to wchodźcie na rkantor.com a nie rkantor.pl. Trochę się twórcy serwisu nie popisali, nie rezerwując domeny z rozszerzeniem .pl. Teraz ktoś będzie ściągał sporo ruchu na rkantor.pl. Jeszcze tam nic nie ma, ale jest zapowiedź, że odpalą tam kantor. Trochę przeginają, bo nawet logo jest podobne, ale to już nie nasza sprawa. Wracamy do naszego Rkantoru z rozszerzeniem .com.

Rkantor może się podobać już od pierwszego wejścia. Wszystko jest pokazane bardzo czytelnie, aż chce się taką stronę przeglądać. Nie jestem ekspertem od usability, ale wygląda na to, że ktoś ten projekt starannie przemyślał zanim zrobił (co wcale nie jest w polskich finansach takie oczywiste). 

Rkantor należy do firmy Raiffeisen Solutions. Potem zobaczymy, że „pokrewieństwo” z bankiem się opłaca.

Jak już trochę ochłonąłem, to zajrzałem do oferty. I uważam, że jest dobrze. Z samego ładnego designu się nie wyżyje. Klient musi dostać dobrą ofertę, czyli powinien mieć możliwość coś oszczędzić, a to lubimy najbardziej. Już na stronie głównej przed zalogowaniem możemy porównać kursy walut z tym, co proponuje 15 różnych banków. Mamy też fajnie zrobione wyliczenie, ile można zyskać, korzystając z Rkantora.

Czyli generalnie kursy są ok. Sprawdziłem to jeszcze z cinkciarzem i kantorem Aliora i jest podobnie.

Natomiast zainteresował mnie program rabatowy Rkantora. Na początek, przy rejestracji dostajemy 1000 punktów. Za te punkty możemy kupić nawet 1000 jednostek waluty, nie płacąc prowizji (do kwoty prawie 6000 zł). 

a

Zobaczyłem, jak to działa. Zasiliłem rachunek w Rkantorze kwotą 100 zł.

rkantor 7

Za całość (niech będzie na bogato) kupiłem sobie 23,32 Euro. Przy zakupie zaznaczyłem, że chcę wykorzystać punkty promocyjne. I rzeczywiście, kupiłem walutę po kursie średnim bez spreadu.

rkantor 8

Kiedy już chwilę potem nacieszyłem się już moją walutą, postanowiłem ją sprzedać. To było minutę później. W międzyczasie kurs się zmienił, a ja zyskałem 2 grosze.

Kwotę ze sprzedaży waluty można bezpłatnie przelać na swoje konto w banku. Można też te pieniądze wypłacić w oddziale banku Raiffeisen POLBANK (tu przydaje się pokrewieństwo z Raiffeisenem), wypłacić w bankomacie Euronetu a nawet zamówić sobie kurierem InPost do domu.

rkantor 10

Podobają mi się te punkty promocyjne na start. Ale to nie wszystko. Aktywni użytkownicy mogą sobie te punkty uzupełniać dokonując transakcji. Za wymianę 10 jednostek każdej waluty dostaniemy 1 punkt. Daje nam to więc 10% rabatu. Punkty możemy zdobyć także, polecając Rkantor nowym użytkownikom. Jeśli ktoś zarejestruje się z naszego polecenia i wykona pierwszą transakcję, to dostaniemy 500 punktów. 

a

Mój kod to 61826411. Jeśli chcesz się zarejestrować i przetestować Rkantor, to na pierwszym etapie rejestracji możesz ten kod wpisać. Z góry dziękuję.

Rkantor aktywny jest w dni robocze w godz. 8.00 – 19.00. To trochę słabo, ale po prostu trzeba o tym pamiętać, jeśli chcemy mieć walutę od razu. Poza wyznaczonymi godzinami na szczęście nie jesteśmy zostawieni sami sobie. Można skorzystać z tzw. giełdy walut (rzadko używane rozwiązanie) lub dokonać rezerwacji np. ustalając maksymalną dopuszczalną cenę.

Na koniec jeszcze reklama. Jeśli chcesz się zarejestrować w Rkantorze, to skorzystaj z mojego polecenia. To nic nie kosztuje, a spróbować warto:

Internetowy kantor Rkantor.com – przy rejestracji podajesz mój numer polecający 61826411

 

Udostępnij na:
 • Facebook
 • Google +
 • Wykop

4 komentarze

 1. andy999 napisał(a):

  Dlaczego moja uwaga o konieczności zapłacenia podatku na formularzu PIT 38 od uzyskanego zysku z przedstawionej transakcji zniknęła ?

 2. andy999 napisał(a):

  Ok. Piszę jeszcze raz.

  Gratuluję udanej transakcji ! Wystąpił zysk, więc należy zapłacić podatek od dochodów kapitałowych na formularzu PIT 38. Czy zatem Rkantor wystawi PIT 8c ?

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
JAK WYBRAĆ DOBRY POWER BANK?

Od razu zaznaczam, że wpis nie jest sponsorowany. Jest to efekt moich kilkumiesięcznych poszukiwań. Szukałem power banku, który byłby nie...

Zamknij