OFENSYWA TESCO, CZYLI JESZCZE O TAŃSZEJ BENZYNIE

Dopiero co pisałem o tym, jakie są zalety bycia niepokornym, niewiernym klientem, aż tu nagle Tesco zaskoczyło bardzo pozytywnie.

Moje cotygodniowe zakupy najczęściej wyglądają podobnie – jadę do Auchan i tam kupuję większość towarów pierwszej potrzeby. Części rzeczy nie dostanę (wieczorami bywają problemy ze świeżymi produktami), więc jadę niewiele dalej do Tesco i tam kupuję resztę (najczęściej są to tzw. Pewniaki czyli produkty, na które Tesco gwarantuje najniższą cenę np. mrożonka Zupa kalafiorowa 750 gram Hortexu w cenie 6 zł).

Przy okazji patrzę na cenę na stacji benzynowej Auchan, potem porównuję z ceną w Tesco i już wiem, gdzie mam zatankować. Przeważnie do tej pory wygrywał Auchan. Nawet z kuponem zniżkowym 5groszy / litr (który otrzymujemy za zakupy w Tesco za co najmniej 100 zł) przeważnie nadal bardziej opłacał się Auchan.

Przedwczoraj odbyłem swoją zwykłą wyprawę dom-> Auchan-> Tesco-> dom. Co prawda nie miałem potrzeby tankować, ale jak zwykle spojrzałem, jakie są ceny paliw. Na stacji Auchan benzyna Pb95 kosztowała 5,22 zł. To dobra cena. Dla porównania na Bliskiej było 5,34 zł. Jadę dalej do Tesco. Tam jest 5,29 zł. Z uwzględnieniem kuponu zniżkowego 5 groszy wychodzi 5,24 zł. Ale zauważyłem na parkingu Tesco coś, co mi się bardzo spodobało. Teraz Tesco za zakupy za minimum 100 zł daje kupon zniżkowy na benzynę nie 5 groszy / litr a 15 groszy / litr.  To już czyni różnicę – wychodzi rekordowo niska cena – 5,14 zł / litr.

Okazało się, że taka specjalna oferta dotyczy tylko Tesco na Górczewskiej (Warszawa). Ten sklep przeszedł gruntowną modernizację i teraz nazywa się Tesco extra. Tesco ma już trochę takich sklepów, ale planuje mieć jeszcze więcej. To jest zupełnie nowa koncepcja centrum handlowego. Mam nadzieję, że w innych tego typu centrach (które mają stacje benzynowe) jest też minus 15 groszy za litr benzyny

Tankuję w miesiącu ok. 80 litrów. Nowe warunki proponowane przez Tesco dadzą mi więc łącznie oszczędność 12 zł a inaczej patrząc po prostu gwarancję najtańszej benzyny w Warszawie. Nie sądzę, żeby ktoś był w stanie przebić tę cenę, chyba że się Auchan zdenerwuje:)

Mamy taniej, ale oczywiście chcemy jeszcze taniej. Tu z pomocą przyjdą nam karty płatnicze ze zwrotem. Korzystam z kilku i w tym przypadku do wyboru mam:

1) karta do Konta Zarabiającego w Meritum Banku – 1% zwrotu 

Meritum już za kilka dni likwiduję. 1% zwrotu za zakupy to dla mnie za mało, żeby pamiętać o spełnianiu wszystkich warunków. Załóżmy, że jednak korzystam – cena spada do 5,09 zł. 

2) karta do Dobrego Konta w Millennium Banku – 3 zł zwrotu za każde wydane 100 zł
Najbliższa rzeczywistości jest wersja, że tankuję w miesiącu 2 x 40 litrów. Ma to znaczenie, bo żeby sprawdzić, jaki będzie zwrot, musimy znać konkretną cenę tankowania. 40 litrów x 5,14 zł = 205,6. Czyli za jedno tankowanie dostaniemy zwrot 6 zł (3 zł od każdych wydanych pełnych 100 zł). Daje nam to cenę za litr na poziomie 4,99 zł (5,14zł – 6 zł / 40 l.) 

3) karta do GetinUP w Getin Banku – benzyna kosztuje 3,95 zł (resztę zwraca bank)
Już po samym tytule widać, że tu zyskujemy najwięcej. Co prawda bank zwraca za benzynę tylko przy zatankowaniu do 30 litrów / miesiąc. Tankuję więcej, więc posiłkuję się kartą Millennium Banku lub Meritum Banku

Warto pamiętać, że korzyść na tankowaniu każdego litra benzyny kartą dla kierowców w GetinUP będzie wyższa niż 1,19 zł (5,14 zł – 3,95 zł). Tak naprawdę za każdy tankowany litr dostaniemy większy zwrot, bo bank do swoich wyliczeń bierze nie faktyczną cenę tankowania a faktyczną średnią cenę danego paliwa w danym miesiącu. Załóżmy, że średnia cena Pb95 w czerwcu to 5,35 zł. 5,35 zł – 3,95 zł = 1,4 zł, czyli za każdy zatankowany litr dostaniemy od Getinu zwrot 1,4 zł. Faktyczna cena benzyny przy łącznym tankowaniu do 30 litrów miesięcznie to będzie 5,14 zł – 1,4 zł =  3,74 zł. Mamy limit 30 litrów, więc za cały miesiąc dostaniemy zwrot 1,4 zł x 30 litrów = 42 zł.

W rozmowie z przedstawicielem Getin Banku usłyszałem, żeby uważać na stacje przy hipermarketach, ponieważ ich kod MCC może być taki jak kod sklepu a nie taki jak kod stacji benzynowej i wtedy bank nie naliczy nam zwrotu. Póki co mam informację od przedstawiciela Tesco, że u nich takiego problemu nie ma. Od Auchan póki co w ciągu półtorej doby nie poradził sobie z tematem i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Dam znać, jak będzie coś wiadomo.

Niezależnie od odpowiedzi Auchan Karta debetowa dla kierowców do konta GetinUP jest bezkonkurencyjna. Załóż sobie konto i ciesz się solidnym zwrotem za benzynę.

Uwaga 1 – liczba kart w promocji jest ograniczona. 

Uwaga 2 – po kliknięciu w link do założenia konta wypełniamy swoje dane kontaktowe i czekamy na telefon z banku; dopiero w trakcie rozmowy telefonicznej podajemy pełne dane do założenia konta; pamiętajmy, żeby powiedzieć, że do konta GetinUP chcemy Kartę debetową dla kierowców.

Życzę wszystkim taniego tankowania.

Polecam moją wcześniejszą notkę, o tańszej benzynie.

Bądżmy w kontakcie. Zapisz się na listę mailingową i polub nasz profil na facebooku. Zostaw komentarz. Niecha nasza społeczność rośnie i niech wszyscy na tym korzystają.

ps. Strasznie ostatnio skomplikowane te notki. Nie za bardzo?

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
NJU MOBILE A ULEPSZONY RED BULL MOBILE

Tańszy Orange znany jako nju mobile pozwolił sobie na zadarcie z Play`em. Oferta nju mobile była szokiem dla wszystkich. Play otrząsnął...

Zamknij