„PRZECIEŻ NIE TRZEBA ODBIERAĆ”

Na moim drugim blogu www.konto-lokata.pl pojawił się ostatnio wpis o historii pewnej reklamacji bankowej. Dziś o innej reklamacji, którą składałem pod koniec roku. Chodziło o to, że miałem złamaną nogę i postanowiłem zrobić zamówienie w aptece przez Internet. Zamówiłem m.in. olej lniany, który jest tłoczony na zimno i powinien być przechowywany w niskiej temperaturze.

Byłem wcześniej przestrzegany w aptece, żeby unikać tego sposobu odbioru, ale nie chciałem jechać do apteki ze złamaną nogą. Finał był taki, że nie odebrałem zamówienia, bo miałem uzasadnione przypuszczenie, że olej był transportowany w niewłaściwych warunkach (kurier miał go u siebie w samochodzie ponad dobę, a wcześniej w centrum dystrybucyjnym też trochę poleżał bez lodówki). Apteka pewnie tak się dogadała z firmą kurierską, żeby było im dobrze.

wnerwiony-chuck-norrisA klienci tracą. Bo w regulaminie Siódemki jest napisane, że jeśli przesyłka wymaga specjalnego traktowania, to firma musi o tym wiedzieć, a jeśli apteka tego nie zgłosi, to nic dziwnego, że potem jest problem. No ale pewnie za specjalną przesyłkę drożej się płaci, a opłatę przy odpowiedniej kwocie zamówienia (mój przypadek) ponosi apteka.

Czyli wiadomo, że chodzi o pieniądze albo o bałagan, albo o pieniądze i bałagan.

Napisałem do apteki reklamację. Apteka zbytnio się nie przejęła. Pan farmaceuta mi odpisał, że jeśli coś mi się nie podobało, to mam prawo nie odbierać przesyłki. Tak też zrobiłem, tylko straciłem kilka dni na oczekiwanie na przesyłkę, a potem i tak musiałem jechać do apteki.

Podobno olej lniany bez lodówki nie traci tak szybko swoich właściwości. Może i tak jest, ale od tego są pewne uregulowania, żeby ich przestrzegać. No ale każdy chce sobie ułatwić życie, nie patrząc na to, że może zaszkodzić innym. Jest wiele produktów, które mogą wytrzymać w warunkach innych niż przewidziane. Np. wielokrotnie w czasie upałów trzymałem przez tydzień masło poza lodówką. Dało się zjeść? Oczywiście, ale czy to było dobre posunięcie, to już nie jestem tak przekonany:)

Dalej będę korzystał z tej apteki (firma Farmjed www.aptekawaw.pl, mają kilka aptek w Warszawie), bo jest tanio, ale przez Internet już nic nie zamówię i nikomu nie polecam.

****

Zapraszam na facebook – oszczędzanie pieniędzy. Zapisz się też na listę mailingową, żeby otrzymywać info o nowych notkach.

Zajrzyj też na mój drugi blog oszczędzanie w banku, gdzie piszę o koncie bankowym dla starszej osoby.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Google +
  • Wykop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Przeczytaj poprzedni wpis:
WARSZAWA – GDZIE KUPIĆ KWIATY W NOCY?

Dziś znów notka dla mężczyzn, chociaż może nie tylko. Krótko i konkretnie. Wyobraź sobie, że jutro jest Dzień Kobiet. O...

Zamknij